poniedziałek, 3 września 2012

Książka Rae Morris - Makijaż bez tajemnic


Dziś pragnę zaprezentować Wam książkę, która niesie ze sobą ogromną wiedzę na temat makijażu i wizażu, a także niesamowite pokłady inspiracji w postaci niezwykłych zdjęć i wspaniale opisanych tutoriali.

Rae Morris jest znaną i uznaną na całym świecie makijażystką. W omawianej przeze mnie pozycji nie tylko ukazuje arkany swej pracy poprzez niezwykle piękne zdjęcia Stevena Chee, ale również daje mnóstwo porad na temat akcesoriów, kosmetyków i samej sztuki malowania się.

W książce znajdziemy 14 działów tematycznych. Według mnie na specjalną uwagę zasługują:
- podstawy - znajdziemy tu dokładny opis pędzli do makijażu i innych akcesoriów, oraz krótkie opisy różnych typów 
- tabela kolorystyczna cieni - jest ona bardzo dokładnie przedstawiona, znajdziemy w niej również rozróżnienie na odcienie tęczówek (np. ciepłe zielone, chłodne zielone) wraz ze specjalnymi próbnikami, które pomogą nam w określeniu swojego koloru
- oczy - w tym obszernym rozdziale będziemy mieć do czynienia z wieloma tutorialami makijażowymi, a więc "jak to zrobić - krok po kroku". Na specjalną uwagę zasługuje fakt, że zdjęcia "kroków" nie są mocno retuszowane - zobaczymy osypany tusz, rozmazaną maskarę itp., nie to, co w perfekcyjnych tutorialach jakie znamy z prasy kobiecej. Tutaj zobaczymy proces tworzenia makijażu na surowo - i dzięki temu będzie nam go łatwiej odtworzyć.
- makijaż w 10 minut - bardzo proste i szybkie tutoriale makijaży, które możemy wykonać w pośpiechu przed pracą czy ważnym wyjściem.

"Makijaż bez tajemnic" obfituje w profesjonalne porady, które pomogą nam nauczyć się sztuki malowania się lub udoskonalić nabyte już umiejętności. Rozświetlanie twarzy, modelowanie jej bronzerem lub nakładanie różu - może to brzmieć banalnie prosto, jednak z zastosowaniem porad Rae, te "zwyczajne" czynności okażą się dużo bardziej efektowne.
Autorka nie porusza tylko kwestii "dobrego wyglądu", ale również odpowiedniego użycia i dbania o kosmetyki, pielęgnacji obszarów najczęściej malowanych (np. usta), idealnego doboru kosmetyków do swojej skóry (np. podkłady), pory dnia, okazji, wieku... Jednym słowem jest to skarbnica wiedzy dla każdej kobiety.

"Makijaż bez tajemnic" sprawdzi się jako poradnik dla kobiet, które z makijażem dopiero zaczynają, dla profesjonalistek, które chcą się podszkolić, dowiedzieć czegoś od jednej z najlepszych specjalistek na świecie i odkryć wiele inspiracji, a także dla zwyczajnych estetek, które cenią sobie kobiece piękno.

Wszystkiego na temat książki (oraz szansę jej zakupu w atrakcyjnej cenie) znajdziecie tutaj: http://www.galaktyka.com.pl/product,,535.html

5 komentarzy:

 1. przyznam, że nie przepadam za takimi książkami ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama zaczęłam czytać podobną książkę :) i jestem nią zachwycona. Oczywiście więcej będziesz mogła się dowiedzieć aż zamieszczę post :) lub zdecyduje się na nagranie filmiku na yt :). Cały czas nie wiem jaka podjąć decyzję

  OdpowiedzUsuń
 3. tak tę książkę opisałaś ładnie na YT że ją kupiłam wczoraj w hebe za jakies 54zł :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja równiez nie lubie ksiazek o takiej tematyce... :)
  Zapraszam do siebie - Klaudia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Obejrzałam twoją recenzję i mam dylemat czy zakupić BB czy RM. Z twojej recenzji wynika że ta książka jest dużo bardziej watościowa, więc porównam z stroną wizażystki.. Ciężka decyzja jak kasy brak.

  OdpowiedzUsuń

Zostaw komentarz, wyraź co myślisz, jednak zachowaj kulturę i nie reklamuj się nachalnie :-)
jeśli chcesz zostawić linka do siebie zrób to pod swoim komentarzem do mojej notki :-)